UWAGA
Przesuń zielony suwak na zdjęciach USG w lewo lub w prawo, aby uzyskać kolorowy obraz z objaśnieniami...   Zobacz, co widzi lekarz podczas badania USG...        

PDF Drukuj Email

Pracownia Ultrasonograficzna  

Do mojej i Państwa dyspozycji jest zabiegowy aparat USG Panther ADI firmy B&K wyposażony w następujące moduły i akcesoria:

Color Duplex/Triplex Doppler, Power Doppler – diagnostyka przepływów naczyniowych przez ich kolorowe kodowanie w naczyniach żylnych, tętniczych, narządach miąższowych np. jądra, nerki, wątroba i innych.

Sondy elektroniczne:

  1. Sonda Convex – badanie narządów jamy brzusznej

  2. Sonda Liniowa – badanie narządów położonych powierzchownie np: jądra, naczynia krwionośne, tarczyca, powłoki brzuszne i inne

  3. Sonda Transvaginalna – badanie ginekologiczne, przezpochwowe – precyzyjna diagnostyka ciąży, nowotworów i innych zmian narządów rodnych

 

Wysoka jakość badania ultrasonograficznego sprawdzona klinicznie oraz możliwość wykonywania małoinwazyjnych zabiegów pod kontrolą USG.

Badania USG wykonywane są zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Urologicznego.

Jestem lekarzem klinicystą, zabiegowcem, który przez cały czas porównuje obraz ultrasonograficzny z obrazem klinicznym i śródoperacyjnym, co jest bezcennym doświadczeniem diagnostycznym i zabiegowym.

Przez ponad 20 lat, prawie codziennie (czasami z przerwą sobotnio-niedzielną)  wykonuję kilkanaście - kilkadziesiąt badań USG na podstawie których pacjenci są kwalifikowani do odpowiedniego rodzaju leczenia.

 

Pracownia dysponuje cyfrowym zapisem i obróbką obrazu, bez redukcji koloru (co ma miejsce w przypadku wydruków z czarno-białego video-printera) i bez limitu zrobionych zdjęć na aparacie ultrasonograficznym, który jest sprzężony z komputerem.

Przechowywanie wszystkich zdjęć i opisów badań z możliwością odtworzenia i wydruku kopii wyniku badania wraz ze zdjęciami np. w przypadku zgubienia przez pacjenta badania wykonanego wiele lat wcześniej.

Dzięki cyfrowej archiwizacji zdjęć i badań mam możliwość porównania na ekranie monitora komputerowego badania aktualnego z badaniami poprzednimi wykonanymi tą metodą bez konieczności przynoszenia poprzedniego wyniku przez pacjenta.

Czytelny wydruk opisu połączonego ze zdjęciami na jednym arkuszu papieru (bez dołączania kłopotliwej taśmy ze zdjęciami uzyskiwanej z klasycznego systemu obrazowania tzw. video-printera - niemożliwej do odtworzenia/skopiowania w przypadku zagubienia oryginału lub gdy zachodzi potrzeba dołączenia wyniku badania do dokumentacji np. w szpitalu).

Możliwość nagrania przebiegu każdego badania na dowolny nośnik elektroniczny (płyta CD, DVD, pamięć przenośna flash/pen-drive) do późniejszego odtworzenia w domu w odtwarzaczu DVD lub komputerze.

 

 
 
before
after
before
after
before
after