Strona główna Interaktywny atlas USG
UWAGA
Przesuń zielony suwak na zdjęciach USG w lewo lub w prawo, aby uzyskać kolorowy obraz z objaśnieniami...   Zobacz, co widzi lekarz podczas badania USG...        

Interaktywny atlas USG PDF Drukuj Email
Ciekawostki

W tej części chciałem Państwu zaprezentować kilkanaście obrazów ultrasonograficznych z codziennej praktyki.

Często pacjenci podczas badania obserwują ekran USG i zadają pytanie: "Co pan tam widzi w tej szarej masie na ekranie". Dlatego postanowiłem przybliżyć Państwu "magiczną sztukę" czytania obrazu ultrasonograficznego.

 

USG jest badaniem wybitnie zależnym od doświadczenia osoby badającej oraz od klasy aparatu na którym dane badanie się wykonuje. Bardzo często bywa tak, że dwóch lekarzy opisujących badanie widzi różne rzeczy na ekranie monitora. Dlatego, w przypadku wątpliwości należy powtórzyć badanie USG u innego specjalisty lub wykonać inne badanie obrazowe.

 

Proszę wybrać z menu po lewej stronie interesujące Państwa zagadnienie i poczekać na załadowanie się zdjęć.

 

Po najechaniu wskaźnikiem myszy na zdjęcie proszę przeciągnąć suwak na zdjęciu w lewo lub w prawo, aby zobaczyć co ultrasonografista widzi na szarym obrazku - w kolorach!

 

Jeżeli mięliby Państwo jakieś życzenia lub sugestie, co do zawartości treści lub obrazów w niniejszych "ciekawostkach ultrasonograficznych", to proszę o wpis w komentarzu. 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

 

Rozrost gruczołu krokowego - 72ml

before
after

Guz nerki lewej

before
after

Kamica nerki prawej

before
after

Kamica pęcherzyka żółciowego

before
after